DADAŞ İbrahim ERKAL (Bestekar ve Ses Sanatçısı) | Türkülerle Erzurum

DADAŞ İbrahim ERKAL (Bestekar ve Ses Sanatçısı)

Paylaş:
ibrahim ERKAL

ibrahim ERKAL

1967 Erzurum’un Narman İlçesinde doğdu. Altı kardeşin en büyüğüdür. İlköğrenimini ve liseyi Narman’da tamamladı. Müziğe, kendi kendine daha ilkokulda bağlama, mandolin ve flüt çalarak adım attı.. Liseden sonra Ankara’da Musa Eroğlu Müzik Eğitim Merkezi’nde solfej ve nota dersleri almaya başladı.; geceleri ise Ankara’nın çeşitli yerlerinde sahne alıyordu.. Askerliğini 1987–88 yıllarında İstanbul Kalender Ordu Evinde solist olarak bitirdi ve Erzurum’a geri döndü. İstanbul’da Nişantaşı‘nda garsonluk yaparken bir yandan da “Telden Dile Müzik Merkezi”nde eğitimine devam etti. 1991 yılında Piyanist ve Udi olarak sahneye çıkmaya başladı.

1992 yılında Tekirdağ ve Kumbağ ilçesinde aynı şekilde bir yıl çalıştı. Bu esnada ilk albümü TUTKU’nun şarkılarını tamamladı.
1992’nin sonunda Tekirdağ’dan İstanbul’a dönüp “Telden Dile Müzik Merkezi”ndeki öğretmen arkadaşları ile Tutku albümünü yaptı. Elinde hazır albümüyle hayatında ilk kez Plakçılar Çarşısına gitti. Ancak kısa bir süre sonra bir pantolon bir ceket bu defa başka amaçlarla İstanbul’un yolunu tuttu.

Eserlerini bir çok plakçıya dinletmesine rağmen olumlu bir sonuç alamadı. Vazgeçip Erzurum’a dönmek üzereyken rastlantı sonucu İskender ULUS’la tanışan İBRAHİM ERKAL’ın, gerçek müzik kariyeri başlamış oldu.
“TUTKU” albümü çıktıktan sonra solist olarak çalıştığı Merhaba Restoran’daki işini bırakıp, yeni albüm ve yeni bestelerine konsantre olmak üzere kolları sıvadı.
1994’te İkinci albümü “SIRA BENDE – AKLIMDASIN” ı piyasaya çıkardı. Televizyonların, radyoların kapıları bu albümdeki hit şarkılarıyla açıldı ( KAHRETSİN AKLIMDASIN, SEVMESEN DE OLUR, BEKARLIK, İNSAFSIZ vs. ).
Hemen ardı sıra “GÖNLÜNÜZE TALİBİM” adlı üçüncü albümü çıktı. Tüm Türkiye’yi saran “CANISI” şarkısı ile Canısı akımı başladı. Aynı albümden daha birçok eseri dillere dolandı. (YALNIZIM, UNUTMAYACAĞIM, ADAM GİBİ, ERZURUM’A GEL, BENDE İSTEREM, A BEBEĞİM vs. )
İbrahim Erkal

İbrahim Erkal

Sanatçılarımızın bizlere daha iyi eserler sunabilmesi için cd lerini arşivimizde bulundurmalıyız.Saygılarımla

ibrahim Erkal

ibrahim Erkal

Dadaş İbrahim ERKAL

De get yalan dünya

De get yalan dünya

Sanatçımız İbrahim Erkal; Askerliğini 1987 – 1988 Yılarında İstanbul Kalender Orduevinde Solist Olarak Yapmıştır...

Sanatçımız İbrahim Erkal; Askerliğini 1987 – 1988 Yılarında İstanbul Kalender Orduevinde Solist Olarak Yapmıştır…

Dadaş İbrahim ERKAL-Narman/ERZURUM


Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

"DADAŞ İbrahim ERKAL (Bestekar ve Ses Sanatçısı)" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Mehmt Kürşat;

Helal İbrahim abi! Ben Bitlis Ahlatlı’yım ama sana da Erzurum’a da aşığım! Yemin ederim son albümün olan “Burnumda Tütüyorsun” albümünden tam 10 tane aldım! Sevdiklerime de hediye edeceğim. Albüm muhteşem çünkü sen muhteşemsin. Allah sana uzun ömürler verir inşallah bizi de senin “tutku”ndan daha uzun yıllar mahrum bırakmaz.


14.03.2012 15:47
erhan eroğlu;

ibrahim erkal bağrımızdan kopan tam bir ses sanatçısı sesiyle samimiyetiyle içten tavırlarıyla mütavazi ve efendi duruşuyla.


17.06.2012 14:04
HEMEN YORUM YAP

img

BENZER VİDEOLAR