DADAŞ Necip ÇADIRCI (Eğitimci) | Türkülerle Erzurum

DADAŞ Necip ÇADIRCI (Eğitimci)

DADAŞ Necip ÇADIRCI (Eğitimci)
Bu haber 15 Mar 2017 Çar 19:46 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

1934 yılında Erzurum’ a bağlı Uzundere İlçesi Çamlıyamaç Köyü’ nde dünyaya gelmiştir. İlk tahsilini köyde tamamladıktan sonra, girdiği parasız yatılı sınavını kazanarak, Erzurum – Ilıca Yavuz Selim İlk öğretmen okulunda orta ve lise tahsilini tamamlayarak bu okuldan 1954 – 1955 Öğretim yılı sonunda İlk Okul Öğretmeni olarak mezun olmuştur. Öğretmenlikte ilk görevini; Ağrı’ nın Eleşkirt İlçesi Gazi Köyü’ nde yapmıştır ve burada Baş Öğretmen ünvanı almıştır. Daha sonra sırası ile Erzurum merkez Haydar Köyü Baş Öğretmeni, Erzurum – Uzundere Çamlıyamaç Köyü Baş Öğretmeni ve Erzurum merkez Aliravi İlk Okulu Öğretmenliği görevlerinde bulunmuştur. Görev yerinde öğretmenlik yaparken, girmiş olduğu Eğitim Enstitüsü sınavını kazanarak, Erzurum – Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Edebiyat grubu bölümüne kayıt yaptırıp; 1965 Eğitim ve Öğretim yılında Türkçe Öğretmeni olarak mezun olmuştur. Aynı yılda Erzurum – Pasinler Orta Okulu Türkçe Öğretmeni olarak tayini çıkmıştır. 1967 Yılında Erzurum Lisesine Türkçe Öğretmeni olarak tayin olmuştur. 1972 yılına kadar bu okulda Türkçe Öğretmeni, Müdür yardımcısı ve Müdür baş yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. 1972 – 1978 yılları arasında, Erzurum Lisesi Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. 1978 yılında Erzurum – Anadolu Lisesi ve Erzurum – 23 Temmuz Orta Okulu Türkçe Öğretmenliği görevlerinde hizmetine devam etmiştir.

Erzurum Lisesi

Erzurum Lisesi

1978 yılında Erzurum Milli Eğitim Müdür yardımcılığı görevine atanmıştır. İki yıl burada görev yaptıktan sonra; 1980 yılında tekrar Erzurum Lisesi Türkçe Öğretmenliği ve Müdürlüğü görevine atanmıştır. 1982 yılında birinci sınıf Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişliğine kararnamesi çıkmıştır. Fakat ailevi nedenlerden dolayı bu göreve başlayamamıştır. 1984 ve 1985 Eğitim ve Öğretim yılında Yılın Öğretmeni seçilmiş ve dönemin Cumhurbaşkanı, sayın Turgut ÖZAL tarafından ödüllendirilmiştir.

 

Erzurum Lisesi

Erzurum Lisesi

1993 Yılında eşi Ayşe Çadırcı ile birlikte Hacca giderek Hac farizesini de yerine getirmiştir. 1955 yılında başlamış olup, 44 yıl devam ettirerek öğretmenlik ve idarecilik hizmet süresini 1999 yılında emekli olarak noktalamıştır. Tüm ömrünü eğitim ve öğretime adamış, sayısız insana öğretmenlik yapıp rehber olmuş ve eğitim camiasında müstesna yerini almış olan Hacı Necip ÇADIRCI’ nın;

Erzurum Lisesi

Erzurum Lisesi

Ertuğrul ÇADIRCI – ( Mali Müşavir – Erzurum ), (Erhan Çadırcı ) – (Erzurum Atatürk Üniv. Fen Bil. İngilizce Böl. Öğr. Gör), Gülsevil Çadırcı ( Yıldız ), – ( Erciyes Üniv. İktisat Fak. İşletme Böl. Doç. ) adında üç çocuğu bulunmaktadır….

 Kendisi 26 Temmuz 2005 yılında hakkın rahmetine kavuşmuştur.Allah Rahmet eylesin.

— Necip Çadırcı (1934 – 2005) —

Etiketler
Paylaş:
"DADAŞ Necip ÇADIRCI (Eğitimci)" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP

img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Dadaş Lütfü ORTAKALE – THM ses Sanatçısı
1941’de Erzurum’da doğdu. Ortaokul mezunudu.İlk görevi Erzurum Belediyesinde 1964 yılında...
Dadaş Suat IŞIKLI (TRT Saz sanatçısı)
Suat Işıklı 1934 yılında Erzurum’da Dünyaya geldi. İlk ve orta...
Dadaş Hakim DOĞAN (THM Ses ve Saz Sanatçısı)
4 mart 1989 yılında Erzurum’da dünyaya gelmiştir.Küçük yaslarda  babasının öğrettiği...
DADAŞ Aşık Oltu’lu İhsan’i  (Mevlüt Çalışkan)
1900-1991. Oltu’nun Sütkans (şimdiki adı Duralar) köyünde doğdu. Asıl adı...