DADAŞ Emre HANCI (Ses Sanatçısı) | Türkülerle Erzurum

DADAŞ Emre HANCI (Ses Sanatçısı)

DADAŞ Emre HANCI (Ses Sanatçısı)
Bu haber 09 Şub 2018 Cum 20:07 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

1982 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehir olan Erzurum’da tamamladıktan sonra İstanbul’a ağabeylerinin yanına taşındı. Askerlik öncesi İstanbul’da çeşitli okulların kantinlerinde çalıştı. Askerlik dönüşü, İstanbul’un Üsküdar ilçesinde ağabeylerine ait olan bir Kafede çalışmaya başladı.
Emre HANCI

Emre HANCI

Gündüz kafe, gece canlı müzik yapılan mekanda sanat camiası ve sanatçılarla tanıştı. Türkü gecelerinde çiğ köfte yoğuran genç Emre, bir gün Azer Bülbül’ün ısrarıyla sahnede bir türkü okudu. Sahnede çok heyecanlanan ancak türkü söylemeyi de çok sevdiğini fark eden Emre Hancı, zamanla arabesk ve fantezi müziğin önemli isimleriyle tanışma ve aynı sahneyi paylaşma imkanı buldu. Bu isimlerden bazıları, Rahmetli Müslüm Gürses, İbrahim Erkal, Devran Çağlar, Vahdet Vural, Ömer Danış ve Arif Susam gibi sevilen ve başarılı sanatçılardı. Genç sanatçı Emre Hancı canlı müzik yaptıkları mekanlarında; Sahne şovlarını Çılgın Sedat’tan, Sesini doğru kullanmayı Müslüm Gürses’ten Sahne öncesi dua etmeyi Azer Bülbül’den İnsan ilişkilerini ise Güllü’den öğrenir. Ancak kendisine en çok inanan ve sahip çıkan Rahmetli usta ses İbrahim Erkal olmuştur. İbrahim Erkal’ın da yönlendirmesiyle ilk orkestrası kurulur ve hafta içi bir gece canlı olarak sahne almaya başlar.
Emre HANCI

Emre HANCI

Geçen birkaç yılın ardından beraber çalıştığı ve duayenim dediği sanatçı İbrahim Erkal’ ın süpervizörlüğünde yeni bir albüm çalışmasına başlarlar. Söz, müzik, şarkı seçimi, sazlar konusunda, Rahmetli sanatçı, Emre Hancı’ nın albümüne itinayla yön verir.Klip yönetmenliğini de yapacaktır hatta klipte de birlikte oynayacaklardır. Ancak Rahmetli sanatcının ömrü yetmez ve albüm çıkmadan vefat haberi gelir. Geride buruk bir acıyla kalan Emre Hancı, Rahmetli Ağabeyimin hatırası dediği albüm için canla başla çalışır ve görev gibi gördüğü bu albümü tamamlar. Hancı Müzik etiketiketiyle piyasaya çıkan albüm Rahmetli İbrahim Erkal’a ithafen yapılmıştır. Onu yetiştiren, sahneye hazırlayan ve en önemlisi kendisine inanan hatta “veliahtım sen olacaksın” dediği Emre Hancı, hem hemşerisi hem ağabeyi olan İbrahim Erkal’ın izinden ona yakışır bir şekilde devam etmek üzere müzik piyasasına ilk albümü “Bi Dünya” ile giriş yapmıştır.
Emre HANCI

Emre HANCI

Etiketler
Paylaş:
"DADAŞ Emre HANCI (Ses Sanatçısı)" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP

img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Dadaş Hakim DOĞAN (THM Ses ve Saz Sanatçısı)
4 mart 1989 yılında Erzurum’da dünyaya gelmiştir.Küçük yaslarda  babasının öğrettiği...
DADAŞ Aşık Oltu’lu İhsan’i  (Mevlüt Çalışkan)
1900-1991. Oltu’nun Sütkans (şimdiki adı Duralar) köyünde doğdu. Asıl adı...
DADAŞ Mehmet TAŞTAN (Hukukçu-Şair )
 1967 Erzurum doğumlu.1984′te Erzurum Lisesi’ni bitirdi. 1988′de Marmara Üniversitesi Hukuk...
Dadaş Mehmet Emin KAYSERİLİ (Akademisyen-Ressam)
Doçent Doktor Muhammet Emin Kayserili Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Güzel...