Dadaş Ahmet COŞKUN ( ŞAİR ) | Türkülerle Erzurum

Dadaş Ahmet COŞKUN ( ŞAİR )

Dadaş Ahmet COŞKUN ( ŞAİR )
Bu haber 22 Kas 2018 Per 7:06 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

1970 yılında Erzurum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1993 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. 1995 yılında “Dadaşa Çağrı” gazetesini çıkarmaya başladı. Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı ve Dünya Genç Türk Yazarlar Birliği üyesidir. Aynı tarihte sunumunu ve koordinatörlüğünü yaptığı “Türkü – Şiir Türkiye” kültür sanat topluluğunu kurdu.

Ahmet Coşkun (3)

Ahmet Coşkun

Yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda organizasyonda yer aldı. Şiiri sevdirmek ve daha geniş kitlelere ulaştırmak adına ulusal televizyon kanallarında programlar yaptı. “Stadyumlarda on binlere şiir okuyan adam” olarak adlandırılmaya başlandı. “Çanakkale’den Çankaya’ya Özgürlüğe Giden Yol” ve “Fotoğraflarla Necip Fazıl” belgesel kitaplarını yayınladı. 2002 yılında ilk şiir kitabı ‘Mavi Gül’ 2014 yılında ise ikinci şiir kitabı olan ‘Gelmedin’i çıkaran Şair, 2015 yılında ise içerisinde günümüz ses sanatçılarının da yer aldığı sözleri yine kendisine ait olan ‘Biz Türkiye’yiz isimli CD si halen D&R da stantlarda satılmaya devam etmektedir.

Ahmet Coşkun (3)

Ahmet Coşkun (3)


Uzun Yürüyüş, Aşkı Vatan Cumhuriyet, Aşkı Vatan – Aşkı Türkçe (TDK), Türkülerde Türkçemiz, Dilimizin Kandilleri, 7’den 70’e Biz Türkiye’yiz projelerinin sahibidir. Halen 150 kişiye kadar varabilen Genel Sanat Yönetmenliğini kendisinin yaptığı BİZ TÜRKİYE’YİZ sahne gösterisi ile Anadolu’nun dört bir yanında programlarını yapmaya devem eden Coşkun, Uluslararası Avrasya Kültür Sanat Derneğinin başkanlığını yapmaktadır.

Ahmet Coşkun

Ahmet Coşkun

Ahmet Coşkun

Ahmet Coşkun

Etiketler
Paylaş:
"Dadaş Ahmet COŞKUN ( ŞAİR )" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.
HEMEN YORUM YAP

img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Dadaş Lütfü ORTAKALE – THM ses Sanatçısı
1941’de Erzurum’da doğdu. Ortaokul mezunudu.İlk görevi Erzurum Belediyesinde 1964 yılında...
Dadaş Suat IŞIKLI (TRT Saz sanatçısı)
Suat Işıklı 1934 yılında Erzurum’da Dünyaya geldi. İlk ve orta...
Dadaş Hakim DOĞAN (THM Ses ve Saz Sanatçısı)
4 mart 1989 yılında Erzurum’da dünyaya gelmiştir.Küçük yaslarda  babasının öğrettiği...
DADAŞ Aşık Oltu’lu İhsan’i  (Mevlüt Çalışkan)
1900-1991. Oltu’nun Sütkans (şimdiki adı Duralar) köyünde doğdu. Asıl adı...