Geri git   Türkülerle Erzurum Forum > DADAŞLARIM > Erzurumlu Müzik Adamları

Seçenekler Stil
Alt 12-17-2009   #1
Ahmet Cinisli
Administrator

Ahmet Cinisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No: 1
Ahmet Cinisli - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Bünyamin TOPÇUOĞLU-ERZURUM

DADAŞ
Bünyamin TOPÇUOĞLU
Hafızların,Hafızı

Uluslararası Kur'an-ı Kerim Okuma Müsabakasında Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma dalında Erzurumlu hafız Bünyamin Topçuoğlu, birinci oldu.

Bünyamin Topçuoğlu, 1980 yılında Erzurum'da doğdu. Hafızlık öğrenimini 11 ay gibi kısa bir sürede Erzurum Siteler Kuran Kursunda tamamladı. Erzurum İmam Hatip Lisesi mezunu olan Topçuoğlu, ortaokulda bir, lise döneminde de bir defa Türkiye geneli birincilik kazandı. Kıraat derslerini dünyaca ünlü Fatih Çollaktan aldı. İlk görev yeri Küçükçekmece Yavuz Selim Camii olan Topçuoğlu, 2005ten bu yana Bağcılar İstoç Camiinde imamlık yapıyor. Topçuoğlu, evli ve bir çocuk sahibi.Rusya?nın başkenti Moskovada geleneksel olarak düzenlenen ve 10. yılını kutlayan Uluslararası Kuran-ı Kerim Okuma müsabakasında Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma dalında ülkemize birincilik kazandıran İstanbul Bağcılar İstoç Camii İmamı Bünyamin Topçuoğlu, birinciliğini, hafızlık dönemini ve yarışmada yaşadığı heyecanı Vakite anlattı. Topçuoğlu, Yarışmada büyük bir heyecan seli vardı. En güzel bir şekilde okumak için aylarca çalışıyorsunuz. Yarışmada kendinizi göstermeniz için sadece üç dakikanız var. O kısa üç dakikalık zaman içerisinde en güzel ve düzgün şekilde okumalısınız. Salon hınca hınç, ağzına kadar dolu ve heyecan dorukta, herhangi bir ufak hatanızda elenebilirsiniz ama Rabbim bize yardım etti ve elhamdülillah birinciliği göğüsledik diye konuştu. Topçuoğlu, Benim birinciliğim inşallah Türkiyede bulunan hafız kardeşlerimize mihenk taşı olur dedi.

Rusyanın başkenti Moskova da geleneksel olarak düzenlenen ve 10. yılını kutlayan Uluslararası Kuran-ı Kerim Okuma müsabakasında Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma dalında ülkemize birincilik kazandıran İstanbul Bağcılar İstoç Camii İmamı Bünyamin Topçuoğlu, birinciliğini, hafızlık dönemini ve yarışmada yaşadığı heyecanı Vakite anlattı.

BİRİNCİLİK ÜÇ DAKİKADA GELDİ!
Rusyada yapılan yarışmanın muhteşem geçtiğini anlatan Topçuoğlu, Yarışmada büyük bir heyecan seli vardı. En güzel bir şekilde okumak için aylarca çalışıyorsunuz. Yarışmada kendinizi göstermeniz için sadece üç dakikanız var. Üç dakika dolunca jüri başkanı hemen Sadagallahül Azim diyor. Ben yarışmaya dördüncü sıradan başladım. Uluslararası bir jüri heyetinin olduğu yarışmada, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kurulundan Halil Tenger de jüri heyetinde yer aldı dedi.2008 yılında Diyanet tarafından Türkiye geneli personele yönelik yapılan yarışmada birinci olduktan sonra Rusyaya gitmeye hak kazanan Topçuoğlu, Ağzımdan bir an olsun ?Allah lafzını düşürmedim. Rabbimin yardımıyla birinci oldum şeklinde konuştu. Topçuoğlu, kendi okuma sırası geldiğinde Enam Sûresinin ilk ayetlerini okuduğunu belirterek şunları söyledi: O kısa üç dakikalık zaman içerisinde en güzel ve düzgün şekilde okumalısınız. Salon hınca hınç, ağzına kadar dolu.Herhangi bir ufacık hatanızda elenebilirsiniz ama Rabbim bize yardım etti ve elhamdülillah birinciliği göğüsledik. Benim okumam bittikten sonra salon adeta mest oldu. Orada bana ulaşan herkes gelip tebrik etti. Bu benim ve ülkem için büyük bir şereftir, onurdur.

RUS BASININDAN KURANA BÜYÜK İLGİ
Rus basınının da yarışmaya büyük ilgi gösterdiğini belirten Topçuoğlu, Bütün okumalar tamamlandıktan sonra, yarışmanın bizimle Cezayir arasında geçeceği netleşti. Programın sunucusu yarışmanın sonuçlarını açıklarken hepimiz nefeslerimizi tuttuk. Birinci olduğumuz açıklanınca gerçekten çok sevindik. Salonda bir alkış tufanı koptu. Türkiyeye geldiğimden beri tebrik telefonları yağıyor. Desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim. Başta İstanbul Müftümüz olmak üzere, hocalarıma, arkadaşlarıma ve özellikle aileme teşekkür ediyorum.Bir an olsun benden desteklerini esirgemediler.Benim birinciliğim inşallah Türkiyede bulunan hafız kardeşlerimize mihenk taşı olur diye konuştu.
Cemaat, dünya birincisi imama otomobil hediye etti

Rusya'da düzenlenen Uluslararası Kur'an-ı Kerim okuma yarışmasında birinci olan İstoç cami imamı Bünyamin Topçuoğlu'na cemaati ve işadamları otomobil hediye etti. Cuma namazının ardından hediye otomobilin anahtarını İstoç İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Koç'tan alan imam Topçuoğlu, kendisini düşünen cami cemaatine teşekkür ederek "Böyle bir beklentim yoktu. Benim için ve genç kardeşlerimiz için teşvik olur inşallah." dedi.

Haziran ayında Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılan Uluslararası Kur'an-ı Kerim Okuma yarışmasında birinci olan İmam Bünyamin Topçuoğlu'nu bir kez de cemaati ödüllendirdi. Türkiye genelinde imamlar ve hafızlar arasında yapılan yarışmanın ardından finale kalarak Rusya'da Türkiye adına yarışmaya hak kazanan İstoç Cami imamı Bünyamin Topçuoğlu'nun Rusya'da da birinci olması İstoç esnafını ve cemaatini sevince boğdu. Genç imamın başarısı ile mutlu olan cami cemaati ve işadamları, kendi aralarında para toplayarak 42 bin lira değerindeki Ford Focus marka otomobil aldı. Kurdelalarla süslenen otomobilin anahtarı Cuma namazının ardından imam Bünyamin Topçuoğlu'na törenle takdim edildi.
İstoç İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Koç, "Bu güzel başarıya tepkisiz kalamazdık. Kur'an-ı Kerim ancak bu kadar güzel okunur denilecek güzellikte okuyan hocamıza bir hediyemiz olsun diye aramızda bu arabayı almaya karar verdik." dedi. İmam Bünyamin Topçuoğlu'da "Böyle bir beklentim yoktu. Olamazdı da. Kur'an-ı Kerim'in lütfu diye düşünüyorum. Hepsine teşekkür ediyorum. Belki genç kardeşlerim için teşvik olur. Benim içinde yeni birinciler yetiştirmek için teşvik olabilir." dedi.Konuşmaların ardından yeni otomobilin anahtarını teslim alan İmam Bünyamin Topçuoğlu, sürücü koltuğuna oturarak kameralara görüntü verdi.

Seçenekler
Stil